Valtuustoryhmä

PS:n valtuustoryhmä, valtuutetut ja varavaltuutetut sekä lautakuntien perussuomalaiset jäsenet:

Valtuutetut

 

 

Garedew Kaisa

044-0780220 kaisa.garedew@nulljyvaskyla.fi

Isomäki Kauko

0400-642025 kaukoisomaki@nullgmail.com

Kankaanniemi Toimi

050-5113075 toimi.kankaanniemi@nulleduskunta.fi

Koskinen Kai

040-5145099 koikaskinen@nullgmail.com

Lehtonen Timo – Valtuustoryhmän varapuheenjohtaja

044-5553421 tlehtonen14@nullgmail.com

Luoma-aho Janne

050-3367531 janne.luoma-aho@nulljkl.fi

Mäki Tapani

salainen tapani.maki@nulleduskunta.fi

 

Parkkonen Joni – Valtuustoryhmän puheenjohtaja

044-2944934 joni.parkkonen@nulljyvaskyla.fi

 

Varavaltuutetut

Ahlgren Jyrki

050-5759068 jyrki.a.ps@nullgmail.com

 

Fellman-Närhi Mimori

050-3711875 mimori.fellman@nullgmail.com

 

Holmström Matias

040-5461971 matias.holmstrom@nulljyvaskyla.fi

 

Karjalainen Mikael

040-9644932 karjalainenmikael0@nullgmail.com

 

Kelk Karli

050-3543822 karli.kelk@nullgmail.com

 

Kärkkäinen Mirco

046-9221000 mirco.karkkainen@nullgmail.com

 

Räty Mikko

0400-837402 mikko.raty@nullelisanet.fi

 

Sorvali Henri

040-8406089 sorvali.henri@nullgmail.com

 

Urrio Susa

0400-245522 susaurrio@nullgmail.com

 

 

 

(Sivua päivitetty 29.12.2022 Henri Sorvali)